חופשה בישראל > כתבות > "צימרים לדתיים בצפון" חופשה בישראל
חיפוש מותאם אישית של
צור קשר עמוד הבית

צימרים לדתיים בצפון

עם ישראל ידוע בחיבתו הרבה לחופשות קצרות בארץ. בישראל, ובעיקר בצפון הארץ, יש אלפי צימרים, השונים אלו מאלו. יש צימרים בבקתות עץ, במערות, במבני אבן עתיקים, במושבים, בערים, בקיבוצים עם ארוחת בוקר או לא. וכמובן, חלקם מתאימים לציבור הדתי יותר מאחרים.
לציבור הדתי ישנם צרכים שונים מאשר לציבור החילוני בחיפושם אחרי יעד לחופשה. לכן, כאשר מחפשים צימרים לדתיים יש לשקול, חוץ מהיעד והמחיר, מספר גורמים נוספים, שיכולים להשפיע על החופשה שלכם:

האם הצימר מתאים לדתיים?
הציבור הדתי לרוב נופש בהרכב משפחתי מלא ולא בזוגות. בבירור על צימרים אליהם תרצו לנסוע יש לוודא האם הם מתאימים למספר הנפשות או שאתם זוג וזה לא משנה לכם. יש צימרים בהם חדרים גדולים משותפים למשפחה שלמה או צימרים בהם מספר חדרים מופרדים שאפשר להשכיר. במידה ויש ילדים קטנים יש לברר האם מקום מיטות המותאמות לכך. בנוסף יש לברר האם יש מיטה יהודית בצימר הניתנת להפרדה.

איפה לחפש את הצימר?
כאמור, כמעט בכל יישוב בארץ ישנם צימרים וחדרי אירוח, ובהם גם צימרים לציבור הדתי. בחופשה בה אתם מחפשים פינוק וכיף אין סיבה שתרגישו לא במקום ולא בנוח! במידה והנושא חשוב לכם, יש לוודא שהיישוב אליו אתם מתכוננים לנסוע הוא דתי או מסורתי ויש לברר אם בישוב בו אתם מתכוננים להתארח יש בית כנסת. יש לוודא שבית הכנסת קרוב למיקום הצימר ושהגישה אליו נוחה, ושבבית הכנסת ישנו מניין במקרה והחלטתם לבלות בצימר בשבת או בחגים שהם ימי שבתון כגון ראש השנה ושבועות. בנוסף, ישנם ישובים בהם ישנם מקוואות לגברים ולנשים.

האם הצימרים מתאימים מבחינת כשרות?
בצימרים רבים כלולה ארוחת בוקר במחיר החדר. צימרים לדתיים יהיו לרוב בעלי מטבח כשר. בדקו אם במקום בו אתם מתכננים להתארח ישנה תעודת כשרות ברמה הרצויה לכם-כשרות רגילה או למהדרין. בנוסף יש לוודא אם באזור מסעדות כשרות אם אתם מתכננים להתארח במסעדות, או מטבח כשר המתאים לצרכיכם. צימרים לדתיים כוללים לרוב מייחם ופלטה חשמלית, מה שמתאים לנופש בצימרים בשבת.

הצימרים קרובים לרמת הגולן אשר שם ישנם מספר יישובים שגם הם נותנים צימרים כמו נוב (nov), אבני איתן, חיספין ועוד יישובים. 

ישנו צימר בצפון לדתיים שנקרא - "היכלות" אשר מותאם לציבור דתי ונותן את מרב הפינוקים, במקום פסטורלי, שקט וברמה הגבוהה ביותר.

 

כל הזכויות שמורות לשביל © 2008 | עמוד הבית | צור קשר | מפת האתר |