חופשה בישראל > כתבות > ""עיר עוטפת אור"- טיולים בירושלים" חופשה בישראל
חיפוש מותאם אישית של
צור קשר עמוד הבית

"עיר עוטפת אור"- טיולים בירושלים

"לכל אחד יש עיר ושמה ירושלים", כותב נתן יונתן בשירו, ואין ספק שכך הדבר. כל אחד מוצא בעיר המיוחדת הזו את פינות החמד המתאימות עבורו, את האתרים אותם ירצה לפקוד, את הנופים עוצרי הנשימה שיזכירו לו נשכחות בעברו. כל אחד ימצא בירושלים את שרוצה למצוא בה וממש לא משנה דתו, גילו, אמונתו ואפילו לא מצב רוחו ביום הטיול. העיר שלמעלה מ-3000 שנה של היסטוריה מגולמים בה מתאימה עצמה ולובשת חג למטיילים בה בכל ימות השנה, בכל מזג אוויר- ביום של חג וביום של חול.

הצעות טיולים בירושלים ישנן אינספור, והמטייל רק צריך לבחור. יש המעדיפים להתמקד בסיור היסטורי בירושלים, באותם אתרים עתיקים המחברים כל אדם אל שורשיו ההיסטוריים. יהודים, נוצרים ומוסלמים כאחד חווים בירושלים אווירת קדושה מיוחדת המחבר אותם לשורשיהם. יש המדווחים ממש על "התגלות רוחנית" או הרגשה אמיתית של קדושה משיחית, ויש כאלה שפשוט מרגישים את החיבור של שרשרת הדורות והשלמתה תוך סיור בסמטאות העיר העתיקה או תפילה ברחבת הכותל המערבי או הר הבית.

אחרים מעדיפים דווקא את הפאן התרבותי של ירושלים, מפגש אתני מרתק של זרמים דתיים, עדות ובני תרבויות שונות המקובצים בעיר אחת. טיולים תרבותיים בירושלים יתמקדו בעיר באזור שווקי העיר העתיקה על רובעיה השונים, שווקי מרכז העיר ובראשם שוק מחנה יהודה אשר הביקור בו הופך בין רגע לחגיגה של צבעים, ריחות ותרבויות. חוויה נפלאה לחובבי השווקים והקניות, אך גם לחובבי התרבויות.

חובבים טיולים באתרי ארכיטקטורה, או אתרי ארכיאולוגיה? ירושלים היא מקום נפלא עבורכם. כמעט כל פינה בירושלים מאופיינת בצורת בנייה ייחודית המשלבת ישן וחדש. מבנים עתיקים העומדים על תילם מזה שנים מפארים את כל פינות העיר- כנסיות, מסגדים, בתי כנסת נשקפים בכל שכונותיה של העיר ותורמים רבות ליופייה ולקסמה של העיר. מונומנטים חדשים כמו "גשר המיתרים התלוי" אף הם משווים לעיר נוף ארכיטקטוני מרתק ומשובב נפש. טיולים באתרי ארכיאולוגיה בסביבת ירושלים לא חסרים, כאשר המרכזי בהם הוא אזור "עיר דוד" בו מתקיימות באופן מתמיד חפירות ארכיאולוגיות השואפות לחשוף את עיר דוד כפי שנבנתה בתקופת המלכים לפני אלפי שנים. במקום לא מעט שרידים מרשימים ורשת של תעלות תת-קרקעיות אשר היפות בהן הם אזור "פיר וורן" וכמובן "נקבת השילוח" שהם מסלולי טיולים נפלאים בעיקר בעונת הקיץ החמימה.

ירושלים על אף ההיסטוריה עתיקת היומין היא גם עיר בעלת חיי לילה צעירים תוססים. בניגוד להנחה המוטעית הגורסת שהירושלמים הולכים לישון מוקדם, מרכז העיר מתעורר לחיים מידי ערב והופך להיות אזור בילויים שוקק וייחודי לצעירים הממלאים וגודשים את המסעדות והפאבים הנפלאים הפזורים באזור שבין מדרחוב בן-יהודה, שכונת נחלאות, אזור כיכר ציון ו"כיכר החתולות". הפאבים של ירושלים בעלי אופי וקסם מיוחד ואינם דומים לשום פאב ישראלי אחר. אזורי הבילוי הירושלמים מייחדים אותה וכותבים אף הם פרק נוסף בהיסטוריה המודרנית של העיר.

אז תשכחו את כל מה שחשבתם או ידעתם על ירושלים, היא ניצבת איתנה כבר מעל 3000 שנה מחכה לכם שתגלו אותה בעצמכם, שתתחברו אליה בדרכם ותמצאו בה את הקסם היופי והחלום שמתאים במיוחד עבורכם.

כל הזכויות שמורות לשביל © 2008 | עמוד הבית | צור קשר | מפת האתר |